Inne

Najlepsza recepta na bezsenność

Wiele jest najróżniejszych metod dedykowanych na bezsenność. Czy jednak ze wszystkich możemy skorzystać bez żadnego problemu i ograniczeń? Okazuje się, że niejednokrotnie po prostu poddajemy się i nie szukamy jakiejś dobrej terapii, ponieważ kojarzy nam się to ze stratą czasu. Czasami też całkiem nawet przypadkowo będziemy mogli się natknąć na bardzo skuteczne rozwiązania, które okazują się w praktyce rewolucyjne. To może być na przykład najnowsze rozwiązanie technologiczne bazujące na wykorzystaniu specjalnej dedykowanej aplikacji. Tym sposobem rzeczywiście szybko można się pozbyć poważnego problemu.

Dlaczego latencja snu jest ważna?

Wiele na przestrzeni dziejów przeprowadzono najróżniejszych analiz i badań naukowych, które dotyczyły właśnie zaburzeń snu. Problemy takie będą dotyczyły zresztą bardzo wielu różnych kwestii. Są osoby, które mają problem z zaśnięciem, ale potem przez całą noc nie budzą się aż do rana. Poza tym można napotkać też czasami osoby, które właśnie bez żadnego problemu zasypiają, ale potem kilka razy w ciągu nocy się budzą. W tym przypadku nie mają szansy wejść w głębszą fazę snu, a to wtedy właśnie mózg będzie najbardziej się regenerować, co też dotyczy oczywiście całego naszego organizmu. Jest też oczywiście coraz więcej badań, które wskazują, że właśnie latencja snu najważniejsza, bo wtedy dopiero wprowadza nas w bardzo duże odprężenie. Jest to ten okres czasu od momentu położenia się spać do zaśnięcia. W zależności od poszczególnych osób, które zmagają się z problemem bezsenności, czas ten może wynosić od kilku minut do nawet godziny.

Aplikacja, która pomaga zasnąć

Prawdziwą rewolucją okazała się właśnie ta aplikacja, która była w stanie nam zagwarantować perfekcyjnie przygotowaną terapię. Dzięki temu cała masa osób zdołała uporać się z problemem i to w przeciągu 6 tygodni. Tyle właśnie trwa program, który bazuje na terapii poznawczo behawioralnej. Przez wielu psychologów jest to metoda uznawana za najlepszą i pozwala wielu osobom pożegnać się z problemem bezsenności.