Inne

Jakie zalety mają silniki catterpillar?

Caterpillar to doświadczony i rzetelny producent, który od wielu lat oferuje swoim klientom wysokiej jakości silniki. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jakie największe atuty mają silniki catterpillar i czy w rzeczywistości warto na nie postawić.


Dlaczego warto?

Nowoczesne silniki catterpillar wyróżniają się przede wszystkim niespotykaną wydajnością i bardzo wysokim bezpieczeństwem. Na szczególną uwagę zasługuje także szeroka oferta silników, dzięki czemu można je wykorzystać przy wielu urządzeniach. Pamiętać należy o tym, że to właśnie umiejętnie dobrany silnik ma bezpośredni wpływ na koszty eksploatacji danego urządzenia. Dla wielu użytkowników dużym atutem może okazać się również to, że silnik catterpillar jest bardzo prosty w obsłudze.

Jaki silnik wybrać?

Największym zainteresowaniem cieszą się przemysłowe silniki catterpillar o mocy od 8 do nawet 4920 kW. Godne polecenia są przede wszystkim efektywne silniki kolejowe o mocy od 205 do 4360 kW. Nowoczesne silniki marki catterpillar zaprojektowane zostały w taki sposób, aby spełniały wyśrubowane normy dotyczące emisji spalin. Wysokowydajne silniki poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami.

Czym wyróżnia się nowoczesny silnik catterpillar?

Nowoczesny silnik catterpillar wykonany jest z lekkiego stopu krzemowo-aluminiowego. Jest to jeden z tych materiałów, który zapewnia nie tylko wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale również bardzo dobry współczynnik jeżeli chodzi o przewodnictwo cieplne. Na szczególną uwagę zasługuje także elektryczna pompa zasilająca, dzięki której nie ma nawet najmniejszego problemu z rozruchem silnika przy dość niskich temperaturach. Warto wspomnieć także o tym, że wysoki moment obrotowy jest dostępny nawet przy bardzo małej prędkości obrotowej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można liczyć na dużą oszczędność paliwa. Silniki cat wykorzystywane są przede wszystkim w:
– budownictwie
– przemyśle morskim
– górnictwie
– wojsku